Publiczność na trybunach i dłużej czynne restauracje. Nowe obostrzenia!

Publiczność na trybunach i dłużej czynne restauracje. Nowe obostrzenia!

W Polsce tylko testerzy smaku wiedzą jak smakuje posiłek zjedzony w restauracji. Zwykli Polacy mogli już dawno o tym zapomnieć. Na Ukrainie jest nieco inaczej. Ukraińskie władze poinformowały właśnie o zmianie podejścia do obostrzeń, zakazów i nakazów. Restauracje i kawiarnie na Ukrainie będą mogły być czynne o godzinę dłużej.

 
Do te pory na Ukrainie obowiązywały symboliczne obostrzenia i według obecnie panujących przepisów cały kraj znajdował się w tak zwanej pomarańczowej strefie. Ukraińskie władze poinformowały o zmianie koncepcji. Kraj znów zostanie podzielony na różne strefy w zależności od oficjalnie notowanej liczby zachorowań w danym regionie.
 
Przywrócone zostają strefy zielona, żółtwa, pomarańczowa oraz czerwona. Od 24 lutego kraj znajdować się będzie w żółtej strefie. Wśród nowych ograniczeń będzie m.in. możliwość organizowania rozgrywek piłkarskich przy widowni na trybunach (przy ograniczeniu ich liczby), a restauracje i kawiarnie będą mogły pracować nie do 23:00 jak do tej pory tylko o godzinę dłużej.

 
Do czerwonej strefy będą kwalifikowane regiony w których przez trzy dni pod rząd występuje dynamiczny wzrost oficjalnie notowanych przypadków, duża zajętość łóżek w szpitalach czy znaczna liczba hospitalizowanych pacjentów. To dopiero w czerwonej strefie będą na przykład pozamykane restauracje czy instytucje kultury, siłownie, baseny i bazary niespożywcze.
 
Przypominamy: od długich tygodni Polska notuje zdecydowanie więcej przypadków niż normalnie żyjąca Ukraina dlatego Polska znajduje się na Czerwonej Liście. Osoby, które chcą pojechać do kraju w którym panuje normalność zdecydowanie wyższa niż w Polsce muszą mieć negatywny test, wykonać test na miejscu lub odbyć kwarantanne.

 
Polecamy również: