We Lwowie też protestuje jedno z najważniejszych mediów

W Polsce trwa protest niezależnych mediów w postaci portali internetowych, redakcji radiowych i telewizyjnych. A we Lwowie? We Lwowie też protestuje jedno z najważniejszych mediów! Co wiadomo o sprawie?

 

Lokalne media lwowskie informują o przerwie w dostawie wody na znacznym obszarze centrum Lwowa. Nad Pełtwią zaprotestowała sieć wodociągowa odcinając dostęp do wody w wielu domach położonych w centrum miasta. Miejskie służby szacują, że spowodowana awarią rurociągu przerwa w dostawie wody potrwa do wieczora.
 
Wody nie mają wszystkie domy położone na 27 ulicach w centrum Lwowa w tym na przykład przy Kościuszki czy Halickiej oraz przy obecnym Prospekcie Swobody. Nie ma też wody w części domów położonych przy ul. Zielonej, Gródeckiej czy Łyczakowskiej, a nawet jeszcze dalej od centrum.
 
Do awarii doszło przy ulicy Iwana Franka w okolicy kamienicy pod numerem 21. W związku z koniecznością usunięcia awarii wodociągu zmieniono trasy wielu linii komunikacji miejskiej we Lwowie. Według medialnych doniesień awaria ma zostać usunięta około 20:00 czasu miejscowego. Na szczęście prąd i gaz nie dołączyły do protestu.

 

Fot. na lic. CC BY-NC-ND 3.0 © 2021; city-adm.lviv.ua

 

 
Polecamy również: