Dlaczego spadł żółty śnieg? Co oznacza żółty śnieg?

Dlaczego spadł żółty śnieg? Co oznacza żółty śnieg?

Jeśli wstając rano i idąc do samochodu by go odśnieżyć zauważyliście, że śnieg ma żółty, pomarańczowy lub piaskowy odcień to pewnie zastanawiacie się skąd się wziął. Dlaczego śnieg jest żółty? Dlaczego spadł żółty śnieg w Polsce na przykład w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Łodzi? Sprawdzamy co to oznacza.

 

Jeśli idąc rano do samochodu zauważyliście, że auto pokryte jest śniegiem o żółtym lub pomarańczowym zabarwieniu to mamy dla Was odpowiedź skąd się wziął. Tego typu śnieg jest wynikiem zmieszania śniegu z piaskiem poderwanym z Sahary.
 
To wyjątkowo rzadkie zjawisko może wystąpić wtedy, gdy piasek wywiany z Sahary przez intensywne i porywiste wiatry zostanie nawiany aż nad Europę i Polskę. W żółtym, pomarańczowym lub piaskowym śniegu znajdują się niewielkie drobinki piasku czyli pył z Sahary. Co to oznacza?
 
Jeśli znaleźliście żółty śnieg na swoim samochodzie to lepiej uważać z jego odśnieżaniem. Śnieg zawarty w śniegu usuwany w sposób mechaniczny za pomocą skrobaczki może porysować szyby. Uważajmy też odśnieżając dach, maskę czy bagażnik by nie porysować lakieru. Taki śnieg lepiej usunąć specjalnym odmrażaczem do szyb. Uwaga! Nigdy nie polewamy samochodu gorącą wodą bo może to uszkodzić szyby!

 
Polecamy również: