Powrót z Ukrainy do Polski bez kwarantanny? Jest jeden warunek

Powrót z Ukrainy do Polski bez kwarantanny? Jest jeden warunek

Wiele osób gubi się już w tym co wolno, a czego nie wolno. Do niedawna powrót do Polski spoza państw Unii Europejskiej był niemożliwy bez obowiązku odbycia kwarantanny. Na powrót z Ukrainy nie działała też sztuczka z powrotem przez Słowację. Teraz przepisy znów się zmieniły i możliwy jest powrót z Ukrainy bez kwarantanny. W jaki sposób?

 
W zeszły piątek pojawiły się nowe pomysły rządzących, które zniosły kwarantannę przy powrocie do Polski z krajów nie będących Unii Europejskiej oraz przy powrocie środkami transportu zbiorowego dla osób, które do tej pory z kwarantanny nie były zwolnione.

 
Oczywiście obydwa ograniczenia i tak były obchodzone na różne sposoby. Pierwszym był powrót do Polski przez terytorium innego kraju Unii Europejskiej. Drugie ograniczenie obchodzono wysiadając z autobusów przed granicą i przechodząc na piechotę. Teraz sprawa będzie nieco łatwiejsza.

 
By wrócić z Ukrainy, Rosji, Turcji czy Egipt bez kwarantanny można teraz przyjechać bezpośrednio do Polski, nawet zorganizowanym transportem, posiadając negatywny wynik testu na sami dobrze wiecie co. Test musi być wykonany przed przyjazdem do Polski i nie starszy niż 48 godzin od momentu otrzymania jego wyników. Przypominamy: jadąc na Ukrainę też trzeba mieć test bo Polska jest na Czerwonej Liście.

 
Polecamy również: