Czy sklepy są otwarte 9 maja 2021? Czy sklepy czynne 9 maja?

Przez cykliczne niedzielne zakazy handlu w Polsce nie da się normalnie zrobić zakupów po pracy w weekend, wtedy gdy większość ludzi ma na to czas. Nic dziwnego, że wiele osób chce się dowiedzieć czy wypada właśnie niedziela handlowa i sklepy są otwarte. Czy 9 maja sklepy są czynne? Które sklepy są czynne? Czy 9 maja 2021 roku to niedziela handlowa? Sprawdźmy to.

 
Już od kilku lat liczba niedziel w które można normalnie iść do sklepu jest niższa od liczby tych które politycy ustalili dniami z zakazem handlu eufemistycznie zwanym niedzielą niehandlową. Czy w niedziela 9 maja również jest dniem w którym sklepy są zamknięte? Czy sklepy są otwarte?
 
Jeśli planowaliście wypad na zakupy 9 maja 2021 roku to nie mamy dla Was wiadomości, które Was ucieszą. Niedziela 9 maja 2021 roku to niedziela niehandlowa więc większość sklepów w Polsce jest zamknięta. Zamknięte są nie tylko duże sklepy spożywcze ale i na przykład sklepy budowlane w których można kupić uszczelki gdy kran zalewa nam dom. Takie zakupy trzeba odłożyć na poniedziałek
 
Jakie sklepy są czynne 9 maja 2021 roku? Na szczęście nie wszystkie sklepy objęte są zakazem handlu. W niedzielę 9 maja zakupy uda się zrobić w małych osiedlowych sklepach spożywczych, w wielu sklepach monopolowych, a także w sklepach na lotniskach i dworcach (i w galeriach handlowych do nich przylegających). Czynne są też sklepy znajdujące się na stacjach benzynowych.

 
Warto sprawdzić czy również nadchodząca niedziela to niedziela z zakazem handlu. Czy sklepy są otwarte 16 maja 2021 roku? Warto też zobaczyć kalendarz niedziel handlowych w 2021 roku.

 
Polecamy również: