Karnawał 2021. Od kiedy? Do kiedy? Ile trwa?

Karnawał 2021. Od kiedy? Do kiedy? Ile trwa?

Karnawał to wyjątkowy okres w roku ale w wyjątkowym 2021 roku karnawał będzie wyglądać nieco inaczej. Są jednak rzeczy, które się nie zmieniają. Sprawdźmy co to jest karnawał, kiedy trwa karnawał, a także kiedy kończy się i zaczyna karnawał 2021. Czy w tym roku są zabawy karnawałowe?

 
Data rozpoczęcia karnawału to zawsze Objawienie Pańskie znane szeroko jako święto Trzech Króli. Data tego święta jest stała i przypada na 6 stycznia każdego roku. Co to jest karnawał? Karnawał w Polsce to okres balów, zabaw i pochodów, a także najróżniejszych imprez.
 
Do kiedy trwa karnawał? Karnawał kończy się we wtorek przed Środą Popielcową. Tutaj dowiecie się kiedy wypada Środa Popielcowa 2021. Karnawał kończy się o dzień wcześniej. Tradycyjnie okres ten trwa różnie i ma różną długość ale zawsze wyglądał podobnie.
 
Karnawał to więc czas zabaw i najróżniejszych uciech. W 2021 roku wygląda to jednak nieco inaczej. Dzięki decyzjom politycznym nie można zjeść na miejscu w restauracji, pozamykane są sklepy i hotele niedostępne są dla większości Polaków. Zabaw karnawałowych 2021 też nie ma. Jedyną nadzieją na zabawy karnawałowe jest zdjęcie zakazów przez polityków na kilkanaście ostatnich dni karnawału 2021 ale osobiście raczej w to wątpimy.

 
Polecamy również: