Kiedy pojedziemy pociągiem do Lwowa? Ukraina chce wznowić ruch

Pociąg jadący ze stacji Przemyśl Główny do Kijowa przez Lwów jest jedną z najwygodniejszych form łatwego dojazdu z Polski do Lwowa. Ze względu na sami dobrze wiecie co połączenie kolejowe zostało zawieszone i przez wiele miesięcy go nie wznowiono. Ukraińska spółka Ukrzaliznycia domaga się wznowienia ruchu. Co stoi na przeszkodzie?

 

Ukraińskie media informują, że ukraiński operator kolejowy Ukrzaliznycia chce wznowienia ruchu pociągów na trasie Przemyśl-Kijów i Kijów-Przemyśl. Spóła zaapelowała do ukraińskiego Ministerstwa Infrastruktury o pomoc we wznowieniu ruchu poinformował Wołodymyr Żhmak, prezes zarządu UZ, w rozmowie z agencją Interfax Ukraina.
 

Po raz kolejny zaapelowaliśmy do Ministerstwa Infrastruktury o wysłanie prośby o wznowienie połączenia do polskich kolegów. To dla nas bardzo ważne. Była to jedna z najbardziej dochodowych tras – podkreśla prezes zarządu

 
Wygląda więc na to, że jedyną przeszkodą stojącą na drodze ku wznowieniu ruchu pociągów na trasie Przemyśl – Lwów – Kijów jest polska strona. Przypominamy jednak, że nawet jeśli ukraińska spółka wznowi przejazdy to Polacy nie będą mogli jechać do Lwowa bez kwarantanny lub wyników testów. Polska od dłuższego czasu znów jest na Czerwonej Liście bowiem w naszym kraju liczba oficjalnie notowanych przypadków jest zdecydowanie wyższa, niż na Ukrainie.

 
Polecamy również: