Otwarte restauracje w Katowicach. Jakie restauracje są czynne?

Przedsiębiorcy z wielu miast w Polsce wreszcie powiedzieli: “dość” zakazom narzucanym przez polityków. Wielu restauratorów poinformowało o otwarciu swoich lokali po wielu długich tygodniach. Nie inaczej jest na Śląsku i w Katowicach. Jakie restauracje są otwarte w Katowicach? Gdzie można normalnie zjeść i usiąść w Katowicach? Oto spis czynnych restauracji i kawiarni w Katowicach i najbliższej okolicy.

 
Przedsiębiorcy, którym od wielu tygodni utrudniano uczciwe zarabianie na życie powiedzieli dość. W Katowicach i okolicy, podobnie jak w Krakowie, otwiera się już wiele różnych biznesów. Skupimy się jednak tylko na kawiarniach i restauracjach. Co jest czynne?

 


Bułkęs, Katowice

Pierwszym lokalem, którego właściciele zdecydowali się na walkę z zakazami jest w Bułkęs. Bułkęs to lokal mieszczący się przy ul. Wojewódzkiej 21 w Katowicach. W menu przede wszystkim – jak sama nazwa wskazuje – bułki z najróżniejszymi dodatkami. W karcie dań króluje pulled beef i pulled pork. Są też sałatki czy desery.

 


Restauracja U Romana, Katowice

Kolejnym lokalem, który hucznie zapowiada powrót do normalności jest restauracja U Romana w Katowicach mieszcząca się przy ul. Kochanowskiego 13. W karcie głównie klasyczne dania kuchni polskiej takie jak na przykład kotlet de volaille, filet drobiowy czy sałatki i schabowe. Większość dań w zestawie z surówkami i ziemniakami poniżej 20 złotych.

 


Klapec, Gliwice

Kolejnym lokalem do którego mogą wybrać się mieszkańcy Śląska poszukujący wreszcie normalności jest kawiarenka Klapec znajdująca się w Gliwicach przy pl. Inwalidów Wojennych. W menu to czego zwykle można spodziewać się po kawiarni.

 


Gryfna Lama, Żory

Jeśli macie nieco więcej czasu na wyjazd z Katowic to można przejechać się do Żor. W Żorach przy ul. Boryńskiej 7 oficjalnie działa już bar Gryfna Lama.

 
Jeśli znacie inne restauracje i kawiarnie, które ostatkiem sił walczą z zakazami nakładanymi przez władze to z chęcią się o nich dowiemy i wpadniemy do nich na wizytę. Jeśli któryś z lokali nie chce być opisany też prosimy o maila – usuniemy go z zestawienia.

 
Polecamy również: