Czy w Czechach hotele są otwarte? Czy czynne hotele? Styczeń 2021

Zakazy nakładane na Polaków przez rząd zmusiły wiele osób do szukania nowych pomysłów na spędzenie zimowych wakacji w aktywny i ciekawy sposób. Jeśli w Polsce hotele są zamknięte to naturalnym sposobem jest szukanie otwartych hoteli u naszych najbliższych sąsiadów. Czy w Czechach hotele są otwarte? Czy można jechać do hotelu do Czech?

 

Jeśli zastanawiacie się czy w okresie w którym polskie władze znów pozamykały wiele gałęzi gospodarki można pojechać do Czech by zakosztować normalności to nie mamy dla Was dobrych wiadomości. Pomijając różne restrykcje przyjazdowe to w Czechach obecnie panują podobne zakazy jak w Polsce. Czy hotele są otwarte?
 
Jeśli chodzi o hotele w Czechach w styczniu 2021 roku to sprawa ma się nieco lepiej niż w Polsce, ale dobrze nie jest. W Czechach hotele są otwarte tylko dla podróży służbowych. Jeśli więc nie straszne Wam obostrzenia wjazdowe to możecie tam zameldować się w hotelu tylko jeśli prowadzicie działalność gospodarczą i wybieracie się do Czech “w delegację”.
 
Czy hotele są otwarte dla innych gości? Hotele w Czechach w styczniu 2021 roku są zamknięte dla normalnych gości prywatnych. Za to restauracje hotelowe są otwarte dla gości, to kolejny powiew normalności w porównaniu do przepisów w Polsce.
 
Do kiedy hotele będą zamknięte w Czechach? Przepisy o których piszemy obowiązują w Czechach do 22 stycznia ale oczywiście władze mogą przedłużyć zakazy. Jeśli czytacie więc o hotelach w Czechach po tej dacie to najlepiej sprawdzić aktualne informacje na stronach czeskich ministerstw lub prześledzić aktualne informacje czeskich mediów.

 
Polecamy również: