Od jutra Ukraina też ma swój lockdown. Lżejszy od polskiego

Od jutra Ukraina też ma swój lockdown. Lżejszy od polskiego

Zgodnie z zapowiedziami władz od 8 stycznia 2021 roku Ukraina ogłasza “kwarantannę” chociaż stara się nie nazywać jej “lockdownem”. Co będzie otwarte, a co zamknięte na Ukrainie? Do kiedy lockdown na Ukrainie w styczniu 2021 roku? Jakie obostrzenia planuje Ukraina?

 

Próby zablokowania odpowiednika “narodowej kwarantanny” na Ukrainie nie wypaliły i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w kraju od 8 stycznia 2021 roku przez najbliższych kilkanaście dni wprowadzone zostają ograniczenia w życiu mieszkańców. Jak wygląda ukraiński lockdown?

 
Władze Ukrainy zdecydowały o zamknięciu placówek oświatowych z wyjątkiem szkół specjalnych i przedszkoli. Odwołane są imprezy masowe z wyjątkiem oficjalnych wydarzeń sportowych. Kawiarnie i restauracje pracować będą wyłącznie na wynos lub z dowozem. W Polsce mamy to od długich tygodni i bez “narodowej kwarantanny”. Na Ukrainie nikt nie zamknie jednak hoteli. Restauracje w hotelach serwować będą śniadania między 6 a 11 czasu lokalnego. Normalnie działać będzie również gastronomia na lotniskach.
 
W centrach handlowych zamknięte będą sklepy z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek. Zamknięte zostaną siłownie i baseny oraz centra fitness, kina, teatry oraz instytucje kultury oraz bazary niespożywcze. Otwarte pozostają gabinety kosmetyczne pod warunkiem, że wizyta wcześniej zostanie umówiona.
 
Ukraina nie zamyka granic dla obywateli krajów z zielonej listy (Polska obecnie jest na czerwonej), nie zawiesza lotów i nie zamyka hoteli ani stoków narciarskich. Maseczki wciąż należy nosić wyłącznie w publicznych przestrzeniach zamkniętych i w transporcie publicznym, a nie podczas normalnego swobodnego spaceru po ulicy. Kwarantanna potrwa od 8 do 25 stycznia 2021 roku. Zapraszamy też do przeczytania relacji z grudniowego wyjazdu do Lwowa. Na Ukrainie życie wygląda normalnie, a liczba zachorowań jest znów niższa niż w Polsce.

 
Polecamy również: