Kiedy święta Bożego Narodzenia 2021? Kiedy Wigilia w tym roku?

Wigilia i Boże Narodzenie są jednymi z najbardziej wyczekiwanych dni w każdym roku. Nie inaczej jest w 2021 roku. Kiedy w tym roku wypada Wigilia? Jaka jest data Wigilii? Kiedy są Święta Bożego Narodzenia 2021? Kiedy wypada tegoroczna Wigilia Bożego Narodzenia? Sprawdźmy to!

 
Wigilia Bożego Narodzenia to dla większości chrześcijan dzień wyjątkowy z powodu końca adwentu oraz tradycyjnej kolacji wigilijnej, która obchodzona jest prawie na całym świecie. W przeciwieństwie do świąt Wielkiej Nocy zarówno Wigilia jak i święta Bożego Narodzenia mają jedną konkretną datę. Kiedy wypadają? Kiedy jest Wigilia?
 
Wigilia w Polsce obchodzona jest 24 grudnia. Niezależnie czy to rok przestępny czy nie i czy rok 2021 czy nie to zawsze jest ten sam dzień. Oczywiście może to być inny dzień tygodnia. W 2021 roku Wigilia przypada na piątek. Po Wigilii następują tradycyjnie właściwe święta.
 
Święta Bożego Narodzenia również nie są świętami ruchomymi i przypadają w dniach 25 i 26 grudnia. W tym roku Boże Narodzenie przypada na sobotę 25.12.2021, a drugi dzień świąt obchodzony na pamiątkę św. Szczepana będzie w tym roku w niedzielę.
 
Z Wigilią i św. Bożego Narodzenia związane są różnorakie tradycje takie jak chociażby łamanie się opłatkiem, wkładanie sianka pod obrus czy sporządzanie tradycyjnej listy wigilijnych potraw. Warto pamiętać, że Wigilia nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

 
Polecamy również: