Środa Popielcowa – czy sklepy są otwarte 17 lutego 2021?

Środa Popielcowa – czy sklepy są otwarte 17 lutego 2021?

17 lutego 2021 roku to dla wielu członków kościoła katolickiego ważne święto. W tym roku 17 lutego wypada Środa Popielcowa. Czy w Środę Popielcową sklepy są otwarte? Czy sklepy są czynne w Środę Popielcową? Czy w związku ze świętem kościoła katolickiego sklepy zmieniają godziny otwarcia? Zobaczmy czy Środa Popielcowa ma wpływ na sklepy.

 

W tym roku Środa Popielcowa wypada 17 lutego 2021 roku. Dzień ten rozpoczyna u katolików przygotowania do nadchodzących świąt Wielkiej Nocy. Według przepisów kościelnych jednak Środa Popielcowa nie znajduje się na liście świąt nakazanych i nie trzeba iść do kościoła. Czy jest świętem w rozumieniu reszty Polaków?
 
Nie. Środa Popielcowa może i jest ważnym świętem dla członków kościoła katolickiego ale nie jest to ani święto nakazane ani dzień ustawowo wolny od pracy. Co to oznacza dla tych, którzy chcą zrobić zakupy? Czy sklepy są otwarte?
 
Jeśli nie interesują Was kościelne święta i chcecie normalnie iść na zakupy to mamy dla Was dobrą wiadomość. Środa Popielcowa to normalny dzień pracujący. Nie jest to wolne ani od pracy, ani od szkoły i sklepy są czynne. W Środę Popielcową otwarta jest zarówno Biedronka i Lidl, a także KFC, McDonald’s czy Ikea.
 
Podsumowując: czy sklepy są czynne w Środę Popielcową? Tak, sklepy są normalnie otwarte według godzin jak w dni powszednie.

 
Polecamy również: