Kiedy Środa Popielcowa w 2021? Czy trzeba iść do kościoła? Czy post?

Kiedy Środa Popielcowa w 2021? Czy trzeba iść do kościoła? Czy post?

Wielki Post to dla katolików bardzo ważny okres w roku ale zanim nastąpi dzień kiedy rozpocznie się Wielki Post musi nadejść Środa Popielcowa. Kiedy wypada Środa Popielcowa w tym roku? Kiedy jest Środa Popielcowa 2021? Czy popularny Popielec to wolne od szkoły i pracy? Czy w Środę Popielcową trzeba iść do kościoła? Sprawdźmy kiedy wypada Środa Popielcowa.
 
Na początek warto od razu odpowiedzieć na najważniejsze pytanie. Kiedy jest Środa Popielcowa 2021? W tym roku Środa Popielcowa wypada 17 lutego 2021.
 
Czy środa popielcowa to dzień wolny od pracy? Oczywiście nie. Polska nie jest krajem wyznaniowych i nie wszystkie święta kościelne są dniami ustawowo wolnymi od pracy. Środa Popielcowa nie jest tu wyjątkiem. To normalny dzień pracujący dla wszystkich w Polsce. Nie jest to wolne ani od pracy ani od szkoły. Oczywiście jeśli ktoś koniecznie chce to zawsze może sobie wziąć wolne w pracy i wykorzystać na tę okazję urlop.
 
Jeszcze jednym z pytań związanych ze środą popielcową jest to czy to święto nakazane? Czy w środę popielcową trzeba iść do kościoła? Czy msza jest obowiązkowa? Tutaj odpowiedź brzmi tak samo jak w poprzednim punkcie. Środa Popielcowa nie jest świętem nakazanym i wierzący nie muszą iść do kościoła na mszę. Tu zobaczycie kiedy msza jest obowiązkowa.
 
Wiele wierzących zastanawia się też czy w Środę Popielcową obowiązuje post. Czy jest post? Tak. Dzieci obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby dorosłe do 60. roku życia post ścisły czyli tylko jeden pełen posiłek w ciągu dnia. Oczywiście mowa o wierzących członkach kościoła rzymskokatolickiego. Dla wszystkich innych Polaków to po prostu zwykła środa do niczego nie są zmuszani.

 
Polecamy również: