Czy w kościele obowiązują maseczki? Czy trzeba maski?

Nałożony na Polaków nakaz zasłaniania twarzy irytuje wiele osób. Chodzenie z zasłoniętym nosem i ustami wielu osobom przychodzi z dużą trudnością. Zwłaszcza osoby starsze mają problem z długim zasłanianiem dostępu do dróg oddechowych dlatego też wiele osób zastanawia się czy w kościele trzeba nosić maskę. Czy w kościele obowiązują maseczki?

 

Msza święta w kościele albo nawet wyjście na modlitwę poza godzinami mszy sprawia, że w jednym miejscu trzeba spędzić sporo czasu. Noszenie maski na twarzy, która utrudnia oddychanie zwłaszcza w zimowych warunkach sprawia dodatkowo, że maska na twarzy błyskawicznie się moczy i powoduje znaczny dyskomfort. Wiele osób zastanawia się więc czy w kościele też należy zasłaniać twarz.
 
Jeśli zastanawiacie się czy w kościele trzeba nosić maseczki to mamy dla Was odpowiedź, która raczej Was rozczaruje. Niestety w czasie mszy czy wchodząc do kościoła na modlitwę należy według rządzących zasłaniać nos i usta. Po niedługim czasie powoduje to znaczny dyskomfort ale według polityków kościół znajduje się na liście miejsc, w których obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust.
 
Nakaz zasłaniania nosa i ust obowiązuje również w innych przestrzeniach publicznych, sklepach, a nawet… na pustej ulicy na której nie ma nikogo poza nami. Do kiedy trzeba nosić maski w kościele? Tego jeszcze nie wiadomo.

 
Polecamy również: