Czy sklepy są otwarte 5 stycznia 2021? Czy sklepy czynne 5 stycznia?

5 stycznia w 2021 roku wypada we wtorek przed świętem Objawienia Pańskiego szerzej znanym jako święto Trzech Króli. Z tego powodu wiele osób zastanawia się czy wtorek 5 stycznia 2021 to zwykły dzień handlowy czy istnieją jakieś ograniczenia w handlu. Czy 5 stycznia 2021 roku sklepy są czynne? Czy sklepy są normalnie otwarte? Jakie sklepy są otwarte we wtorek? Sprawdźmy to!

 

5 stycznia przed świętem Trzech Króli to jeden z ostatnich dni tak zwanego okresu świąteczno-noworocznego dlatego nie wszyscy wiedzą czy sklepy są normalnie otwarte. Jeśli chcecie iść na zakupy we wtorek to mamy dla Was dobrą wiadomość. Większość sklepów w Polsce jest otwarta 5 stycznia. Większość sklepów jest czynna ale nie znaczy to, że otwarte są wszystkie sklepy.
 
Jakie sklepy są czynne, a które sklepy są zamknięte? W galeriach handlowych czynne są tylko te sklepy, które rząd uznał za “niezbędne”. Chodzi więc o spożywczaki, apteki, sklepy z artykułami higienicznymi czy drogerie. Wiele sklepów w galeriach handlowych przez zakazy nałożone przez rządzących zostało znów zamknięte.
 
Jakie inne miejsca są czynne? Poza galeriami handel 5 stycznia 2021 roku wygląda właściwie normalnie. Czynne są zarówno sklepy spożywcze, budowlane czy targowiska.
 
Podsumowując: czy sklepy są czynne 5 stycznia 2021 roku? Jak najbardziej chociaż z pewnymi zakazami nałożonymi przez rządzących.

 
Polecamy również: