Czy sklepy są otwarte 4 stycznia 2021? Czy sklepy czynne 4 stycznia?

Okres świąteczno-noworoczny powoli się kończy. Po Sylwestrze nastaje Nowy Rok czyli dzień będący świętem i dniem ustawowo wolnym od pracy, po niedzieli niehandlowej 3 stycznia nadchodzi 4 stycznia czyli poniedziałek. Czy 4 stycznia przed świętem Trzech Króli to dzień wolny? Czy 4 stycznia sklepy są czynne? Czy sklepy są otwarte 4 stycznia 2021 roku?

 
Wiele osób poszło na urlop jeszcze w grudniu 2020 roku i wróci do pracy dopiero po święcie Trzech Króli 6 stycznia dlatego też nie każdy wie czy inne branże pracują w okresie świąteczno-noworocznym. Jeśli zastanawialiście się czy sklepy są czynne 4 stycznia to mamy dla Was dość pozytywną odpowiedź.
 
Po niehandlowej niedzieli 3 stycznia nastaje zwykły poniedziałek w który prawie wszystkie sklepy są czynne normalnie. Niestety przez zakazy nakładane na nas przez rządzących 4 stycznia nie zrobimy zakupów w wielu sklepach, które zamknął nam rząd.
 
Rząd zamknął wszystkie sklepy w galeriach handlowych, które nie zostały uznane za “niezbędne” ale wszystkie inne miejsca będą 4 stycznia czynne normalnie. Można iść do sklepu, który nie jest w galerii handlowej, można iść na targowisko czy do lokalnego spożywczaka.
 
Podsumowując: czy sklepy są otwarte 4 stycznia? W zdecydowanej większości tak, zamknięte są jednak te na które rząd nałożył ograniczenia.

 
Polecamy również: