Kiedy restauracje i kawiarnie będą otwarte? Data otwarcia?

Tysiące Polaków pragną wrócić do normalnego życia, czyli takiego jak chociażby życie toczące się wciąż na Ukrainie, i iść na śniadanie lub obiad do restauracji albo chociaż do kawiarni na kawę i ciastko. Wiele osób nie pamięta nawet kiedy zamknięto kawiarnie i restauracje. Kiedy kawiarnie i restauracje będą otwarte? Do kiedy są zamknięte? Jaka jest data otwarcia lokali gastronomicznych?

 

Jesienią 2020 roku rządzący wpadli na pomysł zamknięcia kawiarni i restauracji w Polsce. To znaczy oczywiście nie zamknięcia, a pozwolenia im jedynie na sprzedaż na wynos lub w dostawie. Tysiące Polaków nie pamiętają już kiedy ostatni raz jedli na mieście. Wiele osób zastanawia się kiedy będą otwarte restauracje w Polsce?
 
Wprowadzony w grudniu w praktyce kolejny lockdown w Polsce oddalił datę otwarcia kawiarni i restauracji. Kiedy puby, kawiarnie i restauracje zostaną otwarte? Część osób ma nadzieję, że lokale gastronomiczne zostaną otwarte po tak zwanym okresie “narodowej kwarantanny” czyli po 17 stycznia ale wiele wskazuje na to, że są to nadzieje złudne i nie będzie to data otwarcia lokali gastronomicznych.
 
Wypowiedzi rządzących pozwalają domniemywać, że kawiarnie, restauracje i puby będą zamknięte jeszcze dłużej. Jeden z przedstawicieli rządzących stwierdził, że kawiarnie, restauracje i inne lokale gastronomiczne są “na końcu listy obiektów do odmrożenia w czasie pandemii”. Wygląda na to, że na normalny obiad na mieście wciąż trzeba będzie więc wyjeżdżać do krajów w których lokale gastronomiczne mogą normalnie funkcjonować.
 
Podsumowując: do kiedy są zamknięte restauracje i kawiarnie? Tak właściwie nikt tego nie wie i data otwarcia lokali gastronomicznych na dzień publikacji tego tekstu jest nieznana.

 
Polecamy również: