Czy są jeszcze godziny dla seniorów? Czy obowiązują w Sylwestra?

Czy są jeszcze godziny dla seniorów? Czy obowiązują w Sylwestra?

Wśród wielu ostro krytykowanych pomysłów władz wprowadzonych w 2020 roku w życie znalazły się tak zwane godziny dla seniorów. Wiele osób wciąż zastanawia się czy pomysł rządzących wciąż jest utrzymany. Czy wciąż są godziny dla seniorów? Czy wciąż nie można robić zakupów w dowolnie wybranej porze?

 

Tak zwane “godziny dla seniorów” to uprzywilejowany czas w którym z zakupów w sklepach może korzystać tylko wybrana grupa osób. Według pomysłu rządzących od 15 października 2020 roku wybraną grupą osób mogących swobodnie chodzić po sklepach w godzinach między 10:00 a 12:00 są osoby powyżej 60. roku życia. W praktyce oczywiście nikt nie sprawdza dowodów osobisty i jeśli wyglądacie na starszych to też możecie zrobić zakupy.
 
Praktyka pokazuje, że faworyzowani przez władze “seniorzy” i tak robią zakupy poza wyznaczonymi godzinami dlatego też nie brak opinii, które krytykują wprowadzone przez polityków ograniczenie. Niestety mimo opinii krytycznych godziny dla seniorów wciąż są utrzymane.
 
Podsumowując: czy godziny dla seniorów wciąż działają? Tak, wciąż osoby po 60. roku życia mogą robić zakupy przez cały dzień, a osoby poniżej 60. roku życia nie mogą robić zakupów między 10:00, a 12:00. Czy godziny dla seniora są w Sylwestra 2020?
 
Tak, Sylwester nie jest wyjątkiem i godziny dla emerytów obowiązują również w sylwestra.

 
Polecamy również: