Kiedy są święta w styczniu? Kalendarz świąt w styczniu 2021

Po okresie Świąt Bożego Narodzenia przychodzi huczne świętowanie Nowego Roku i styczeń w którym… również wypadają święta. Jeśli brauje Wam odpoczynku od pracy to w styczniu też wypada kilka świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. Kiedy jest wolne w styczniu 2021?

 

Już sam Nowy Rok to święto chociaż nie kościelne. Pierwszym świętem w styczniu jest Nowy Rok 1 stycznia 2021. Kolejne święto w styczniu nadchodzi już po kilku dniach i dla odmiany jest świętem kościelnym wprowadzonym jako dzień ustawowo wolny od pracy całkiem niedawno.
 
Drugie święto w styczniu to środa 6 stycznia 2021 roku czyli Trzech Króli znane wyznawcom religii rzymskokatolickiej jako Objawienie Pańskie.
 
W styczniu 2021 nie ma już innych dni ustawowo wolnych od pracy, wypadają w nim za to święta zwyczajowe nie mające zbyt wielkiego znaczenia ani dla Polski, ani dla świata. Są to Dzień Babci 21 stycznia 2021 roku oraz następujący zaraz po nim Dzień Dziadka 22 stycznia 2021 roku. Przypominamy jednak, że nie są to dni wolne.
 
Poza tym dniami wolnymi od pracy są wszystkie niedziele stycznia 2021 roku. Niestety w związku z wtrącaniem się państwa w życie obywateli są to niedziele niehandlowe z jednym tylko wyjątkiem. Tu dowiecie się kiedy są niedziele handlowe w styczniu 2021 roku. Warto pamiętać, że dla przyjezdnych imigrantów zarobkowych z Ukrainy z początkiem stycznia wypadają prawosławne święta Bożego Narodzenia.

 
Polecamy również: