Kiedy jest Dzień Taty? Kiedy Dzień Ojca 2021

Wiele jest w Polsce świąt, które są jednocześnie dniami ustawowo wolnymi od pracy ale nie należy do nich tradycyjny Dzień Ojca przez niektórych nazywany Dniem Taty. Kiedy jest Dzień Ojca w Polsce? Jaka jest data Dnia Ojca 2021 w Polsce? Jakie są ciekawostki? Sprawdźmy to!

 
Dzień Ojca znany też pod nazwą Dzień Taty nie należy do świąt, które w różnych krajach obchodzone jest w różnych terminach. Inna data Dnia Ojca jest na Ukrainie, w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii lub w Hiszpanii. Kiedy w Polsce?

 
Tradycyjnie Dzień Ojca w Polsce obchodzony jest 23 czerwca. Oznacza to, że Dzień Ojca 2021 obchodzimy w Polsce w czwartek 23 czerwca. Mimo, że w Polsce Dzień Ojca obchodzony jest już od wielu lat to wciąż jest to święto pomijane przez wiele mainstreamowych mediów i ustępujące popularności Dnia Matki czy Dnia Kobiet.

 
W niektórych katolickich krajach w Europie Dzień Ojca obchodzony jest jeszcze w innym terminie, niż Dzień Ojca w Polsce ale o tym przeczytacie więcej w pozostałych naszych artykułach dotyczących Dnia Ojca w Europie.

 
Polecamy również: