Sylwester na Ukrainie 2020. Nowa decyzja w sprawie ograniczeń

Według obowiązujących do niedawna ograniczeń na Ukrainie restauracje i kawiarnie były czynne do 22:00. Później przedłużono ich działanie do 23:00 czasu lokalnego i zapowiedziano, że na Sylwestra ograniczenie działania lokali gastronomicznych zostanie poluźnione do 1 w nocy. Okazało się, że nie. Ukraina zadecydowała, że Sylwester 2020 będzie praktycznie normalny! Jakie ograniczenia wymyślono?

 
Aktualizacja: Od 28.12 polskie władze wprowadziły kwarantannę dla wszystkich wjeżdżających przez granice spoza Unii Europejskiej więc bez kwarantanny z Ukrainy da się wrócić tylko z terytorium innego kraju Unii Europejskiej.
 

Ukraińskie władze wycofały się z pomysłu otwarcia kawiarni i restauracji do godziny 1 w nocy w Nowy Rok 1 stycznia 2021 roku. Zamiast tego kawiarnie i restauracje na Ukrainie będą otwarte do 7 rano 1 stycznia 2021 czyli w praktyce bez żadnej konkretnej godziny nakazującej zamknięcie lokalu.

 
Poza Sylwestrem i Nowym Rokiem restauracje i kawiarnie na Ukrainie nie pracują w godzinach od 23 do 7 rano. W czasie 16-dniowego lockdownu, który zapowiedziały władze Ukrainy lokale gastronomiczne będą mogły pracować tylko w dostawie i na wynos. Czyli tak jak w Polsce od długich tygodni gdy nikt jeszcze nie słyszał o “narodowej kwarantannie”.

 
W czasie gdy w Polsce nie wiemy tak właściwie czy możemy legalnie wychodzić z domu, by się pobawić na Ukrainie wszyscy będą mogli żyć normalnie i świętować nadejście 2021 w standardowych warunkach. Zapraszamy do przeczytania relacji: Lwów w czasach zarazy.

 
Polecamy również: