Gdzie w Krakowie bez maseczki? Gdzie można bez

Wprowadzony w Polsce nakaz zasłaniania nosa i ust daje się we znaki praktycznie każdemu. Duża część osób decyduje się na zasłanianie twarzy tylko połowiczenie ale to oczywiście nielegalne i naraża zdrowie i życie nas i naszych bliskich więc kategorycznie nie wolno tego robić. Wolno jednak chodzić bez maseczki w wielu miejscach o czym nie każdy wie. Gdzie w Krakowie można bez maseczki?

 
Wiele osób ma już kompletnie dość chodzenia z zamokniętymi maskami lub oślinionymi od oddechu przyłbicami. Czy da się chodzić po ulicach normalnie? Po ulicach – nie, ale są w Krakowie miejsca w których można chodzić bez maseczki. Jakie to miejsca?
 
W rozporządzeniu Rady Ministrów nakładającym nakaz chodzenia z zakrytym nosem i ustami pojawił się jednak wyjątek m.in. dla małych dzieci oraz dla osoby “przebywającej na terenie parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego albo plaży”. Co to oznacza?
 
Oznacza to, że normalnie można poruszać się po parkach czyli na przykład po Plantach, Plantach Dietlowskich, Parku Strzeleckim, Parku Jordana czy Parku Bednarskiego i dowolnym innym parku. Można chodzić bez maseczki też w Lesie Wolskim, Krzesławickim czy Mogilskim, Witkowickim i Łęgowskim. Tu zobaczycie gdzie iść do lasu w Krakowie, a tu lista ładnych parków w Krakowie na spacer z psem lub dzieckiem.
 
Można chodzić bez maseczki na terenie najróżniejszych parków i zieleńców w Krakowie, a także na plażach, w Ogrodzie Botanicznym jeśli jest czynny czy w innych ogrodach zabytkowych jeśli te są czynne.

 
Polecamy również: