Czy na Ukrainie obowiązują maseczki? Gdzie trzeba maseczki na Ukrainie

Czy na Ukrainie obowiązują maseczki? Gdzie trzeba maseczki na Ukrainie

W grudniu 2020 Polska ponownie trafiła na Zieloną Listę krajów z których można jechać na Ukrainę. Oznacza to, że wiele osób zastanawia się czy warto teraz pojechać na Ukrainę z prozaicznych powodów mniejszych obostrzeń, niż w Polsce. Czy na Ukrainie trzeba nosić maseczki? Czy na Ukrainie trzeba zasłaniać nos i usta? Gdzie na Ukrainie są maseczki? Sprawdźmy to.

 

W Polsce wyjście na normalny spacer po mieście jest utrudnione przez obowiązek zasłaniania nosa i ust. Na Ukrainie nie trzeba tego robić w tak wielu przypadkach jak w Polsce.

 
Czy na Ukrainie obowiązują maseczki? Tak ale nie dotyczą przestrzeni publicznej. Po Lwowie można spacerować i swobodnie oddychać. Gdzie na Ukrainie trzeba zasłaniać twarz?

 
Obowiązek noszenia maseczek na Ukrainie obowiązuje w komunikacji publicznej czyli w autobusach, tramwajach, marszrutkach i metrze, a także w sklepach, centrach handlowych, szpitalach czy uniwersytetach.

 
Reasumując na Ukrainie obowiązują maseczki w większości zamkniętych przestrzeni ale nie na otwartej przestrzeni czy w czasie posiłku i siedzenia w kawiarni i restauracji. W nadgorliwych miejscach nakazane jest składanie zamówienia w maseczce.

 
Niepokorni, którzy nie chcą dostosować się do obowiązującej nowej normalności i odmawiają zasłaniania nosa i ust na Ukrainie mogą liczyć się z mandatem w wysokości od 22,34 do nawet 33,50 zł. Przypominamy, że z początkiem 2021 roku na Ukrainie planowany jest lockdown na 16 dni.

 
Polecamy również: