Uwaga! Ukraina wprowadza lockdown! Wiadomo kiedy

Uwaga! Ukraina wprowadza lockdown! Wiadomo kiedy

Polacy chcący wyjechać na rzymskokatolickie święta na Ukrainę obserwują doniesienia o oficjalnych przypadkach w obydwu krajach. Nie wiadomo czy Polska trafi na zieloną listę ale wiadomo, że w tym roku lockdownu na Ukrainie nie będzie. Kiedy będzie lockdown na Ukrainie? Wiadomo kiedy Ukraina wprowadzi lockdown 2021.

 

Ukraińskie władze wyznaczyły właśnie datę lockdownu planowanego na początek 2021 roku. Wiadomo już, że lockdown na Ukrainie zostanie wprowadzony w dniach od 8 do 24 stycznia 2021 roku. Jak będzie wyglądać lockdown na Ukrainie?
 
Styczniowy lockdown na Ukrainie będzie w dużym stopniu przypominać to co w Polsce nie nazywane było lockdownem.
 
Wyłączone z użytku zostaną placówki oświatowe z wyjątkiem szkół specjalnych i przedszkoli, restauracje i kawiarnie będą działać tylko na wynos i z dowozem, zamknięte będą galerie handlowe poza sklepami spożywczymi, baseny, wystawy czy kluby fitness.
 


 
Ponadto zabronione będzie działanie kin, a także handel artykułami niespożywczymi np. na targowiskach oraz kiermasze bożonarodzeniowe, więc “wyjątkowy handel świąteczny” we Lwowie potrwa tylko od 14 grudnia do 8 stycznia. Z zamknięcia zostaną wyłączeni fryzjerzy i salony kosmetyczne ale wizyta u fryzjera lub w salonie będzie musiała być wcześniej zaplanowana tak by klienci nie grupowali się w kolejach.
 
Zawieszone będzie też działanie imprez sportowych z udziałem publiczności, a także innych obiektów rozrywkowych i instytucji kulturalnych. Administracja państwowa i samorządowa ma przejść w tryb pracy zdalnej.
 
Nie planuje się ograniczeń w działaniu lotnisk, komunikacji publicznej, sklepów spożywczych, aptek, poczty czy hoteli, a także staci benzynowych czy mechaników, weterynarzy i gabinetów lekarskich. W tej chwili nie ma też informacji o zamknięciu granic Ukrainy.
 
Ostry i zdecydowany lockdown na Ukrainie potrwa więc 16 dni.

 
Polecamy również: