To już pewne! Wiadomo co z jarmarkiem bożonarodzeniowym we Lwowie

To już pewne! Wiadomo co z jarmarkiem bożonarodzeniowym we Lwowie

Nie wszystko na świecie stanęło na głowie. Mamy dobrą wiadomość dla osób, które liczą jeszcze na wyjazd do Lwowa na święta Bożego Narodzenia. Poza tradycyjnym lodowiskiem na Rynku we Lwowie będzie jeszcze jedna zimowa atrakcja – jarmark bożonarodzeniowy, chociaż inny niż zwykle. Jak wyglądać ma jarmark bożonarodzeniowy 2020 we Lwowie?

 

Z jarmarków w tym roku zrezygnowało wiele miast w Polsce jak chociażby Kraków czy Wrocław. We Lwowie jest nieco inaczej. Jarmark świąteczny we Lwowie będzie, chociaż będzie wyglądać nieco inaczej niż zwykle.
 
Stali bywalcy Lwowa kojarzą jarmark świąteczny z szeregiem małych drewnianych budek na dawnych Wałach Hetmańskich oraz rzędy budek na Rynku we Lwowie. W tym roku we Lwowie będzie coś na kształt jarmarku ale władze nie nazywają tego jarmarkiem.

 

Nie będzie tradycyjnego jarmarku bożonarodzeniowego, a jedynie tak zwany uroczysty handel uliczny – informuje służba prasowa ratusza we Lwowie

 
Zamiast dwóch dużych jarmarków będzie kilka mniejszych. Budki staną tradycyjnie na Rynku w dwóch miejscach, a także przed budynkiem dawnego Teatru Wielkiego czyli opery we Lwowie. Ale nie tylko. Część pojawi się w dawnym Pasażu Hausmanna, a także na ul. Halickiej. Część budek stanie też na na obecnych ulicach Kurbasa, oraz prawdopodobnie również na obecnej ulicy Braci Rohatyńców i pl. Cłowym.
 

 
Zamiast 130 tradycyjnych stoisk na Rynku pojawi się tylko 40. Na dawnych Wałach Hetmańskich zamiast kolejnych 130 stoisk będzie ich jedynie 14. Nie jest to dużą stratą bowiem i tak można było zauważyć, że wiele stoisk dysponowało identycznym wyposażeniem i asortymentem. Kiedy będzie miniaturowy jarmark we Lwowie? Jarmark 2020 ma ruszyć już 14 grudnia!

 
Polecamy również: