Czy w Sylwestra 2020 sklepy są otwarte? Czy czynne?

Czy w Sylwestra 2020 sklepy są otwarte? Czy czynne?

Wiele osób zastanawia się nie tylko czy sklepy są otwarte w Wigilię ale również czy sklepy są czynne w Sylwestra. Sprawdźmy więc czy w Sylwestra się pracuje i czy sklepy są otwarte. Czy da się iść na zakupy w Sylwestra 2020? Czy da się iść do McDonalda albo zamówić pizzę?

 
Sylwester 2020 wypada w czwartek 31 grudnia 2020 roku. Czwartek nie jest w tym roku ani świętem ani dniem ustawowo wolnym od pracy. W Sylwestra pracuje się całkowicie normalnie chociaż nie do końca. Czy sklepy i galerie są czynne?
 
Sklepy i galerie handlowe są czynne w Sylwestra ale godziny otwarcia sklepów w Sylwestra są nieco inne, niż w zwykłe dni pracujące.
 
Większość dużych sieci handlowych zwykle zamyka sklepy w Sylwestra około godziny 18:00. Niektóre decydują się na dłuższe godziny otwarcia ale raczej do 19:00. Podobnie z dużymi sieciami restauracji obsługi. Czasem zdarzają się restauracje prowadzące sprzedaż na wynos i z dowozem ale nie każda się na to decyduje. Czasem więc da się zamówić pizzę ale czas oczekiwania i tak będzie bardzo duży.
 
Późnym wieczorem w Sylwestra zakupy zrobimy raczej tylko w małych sklepach prowadzonych przez właścicieli, sklepach monopolowych oraz w sklepach na stacjach benzynowych.
 
Odpowiadając więc na pytanie o to czy sklepy są otwarte: sklepy są czynne ale z pewnymi ograniczeniami. Sklepy zwykle otwarte są do około godziny 18 niezależnie czy chodzi o Warszawę, Kraków, Wrocław czy Bydgoszcz.

 
Polecamy również: