Kiedy ferie 2021 w województwie łódzkim? Kiedy w Łodzi? (AKTUALIZACJA)

Kiedy ferie 2021 w województwie łódzkim? Kiedy w Łodzi? (AKTUALIZACJA)

Niedługo po przerwie świąteczno-noworocznej nadchodzi kolejna przerwa od szkoły czyli ferie zimowe. Jeśli mieszkacie w województwie łódzkim to pewnie zastanawiacie się kiedy ferie ma Łódź i województwo łódzkie. Kiedy są ferie 2021 w Łodzi? Dziś postanowiliśmy to sprawdzić. Oto nowa data ferii 2021.

 
Uwaga! Aktualizacja na końcu tekstu!
 
Uczniowie ze szkół z województwa łódzkiego będą musieli trochę poczekać na rozpoczęcie ferii. Łódź, Piotrków Trybunalski, Sieradz, Zgierz czy Skierniewice rozpoczną ferie w trzeciej grupie odpoczywających województw. Kiedy wypadają?
 
Ferie 2021 w województwie łódzkim rozpoczną się 1 lutego 2021 roku i skończą się w niedzielę 14 lutego. Pierwszym dniem szkoły po wolnym będzie więc poniedziałek 15 lutego, a ostatnim dniem szkolnym przed rozpoczęciem ferii będzie 29 stycznia. Niektórzy wybierający się na zimowy wyjazd wyjadą więc pewnie na wakacje już w piątek po szkole ostatniego dnia przed feriami.
 
Wraz z uczniami ze szkół z województwa łódzkiego odpoczywać od szkoły będą również uczniowie z lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Kolejne wolne od szkoły wypadać będzie przy przerwie wielkanocnej, ale nie będzie już tak długie jak ferie zimowe.

 
Uwaga! Aktualizacja: 21 listopada 2020 rządu zapowiedział, że “ferie czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie – między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek – a 17-18 stycznia” – stwierdził Morawiecki. Oznacza to, że ferie w województwie łódzkim zostały przeniesione!
 

 
Polecamy również: