Kiedy ferie 2021 w Wielkopolsce? Kiedy w Poznaniu?

Po przerwie świąteczno-noworocznej niedługo nadchodzą również ferie zimowe. Nie ma jednego konkretnego terminu w którym wypadają ferie zimowe, bowiem różne województwa odpoczywają od szkoły w różnych terminach. Kiedy wypadają ferie zimowe 2021 w Poznaniu? Kiedy są ferie w województwie wielkopolskim? Sprawdźmy to!

 
Uwag! Aktualizacja na końcu tekstu!
 
Pierwsze województwa w których wypadają ferie zimowe 2021 to między innymi mazowieckie, opolskie czy dolnośląskie. Uczniowie ze szkół w miastach takich jak Poznań, Gniezno, Leszno, Kalisz czy Konin będą musieli poczekać na swoje dni wolne od szkoły. Kiedy wypadają?

 
Ferie zimowe 2021 w województwie wielkopolskim wypadają na sam koniec, wraz z takimi województwami jak małopolskie, świętokrzyskie, lubuskie oraz kujawsko-pomorskie.

 
Ferie 2021 w Wielkopolsce rozpoczną się w poniedziałek 15 lutego i skończą w niedzielę 28 lutego 2021 roku. Oznacza to, że ostatnim dniem szkolnym przed początkiem ferii zimowych będzie piątek 12 lutego, a pierwszym dniem w którym trzeba będzie wrócić do zajęć szkolnych będzie poniedziałek 1 marca 2021 roku.

 
Ferie w tym samym terminie wypadają w całej Wielkopolsce czyli w Poznaniu, Gnieźnie, Kaliszu, Lesznie, Koninie, Ostrowie Wielkopolskim, Pile, Środzie Wielkopolskie, Gostyniu czy Wrześni i Jarocinie.
 
Uwaga! Aktualizacja: 21 listopada 2020 rządu zapowiedział, że “ferie czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie – między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek – a 17-18 stycznia” – stwierdził Morawiecki. Oznacza to, że ferie w Wielkopolsce zostały przeniesione!
 

 
Polecamy również: