Kiedy ferie 2021 w pomorskim? Kiedy w Trójmieście? (AKTUALIZACJA)

Ferie zimowe to dla dzieci jeden z najmilszych okresów w czasie roku szkolnego. Jeśli zastanawiacie się kiedy wypadają ferie zimowe 2021 w województwie pomorskim to dzisiaj to sprawdzimy. Kiedy ferie zimowe ma Gdańsk, Gdynia i Sopot? Kiedy odpoczywają uczniowie z Pomorza? Oto nowa data ferii 2021.

 
Uwaga! Aktualizacja na końcu tekstu!
 
Rozpoczynające się niedługo po zimowej przerwie świątecznej ferie zimowe to kolejna możliwość odpoczęcia od szkolnych zajęć. Różne województwa rozpoczynają ferie w różnych terminach. W tym roku w grupie województw, które rozpoczną ferie jako pierwsze nie znalazło się województwo pomorskie.
 
Kiedy rozpoczynają się ferie zimowe w województwie pomorskim? Uczniowie ze szkół z miast takich jak Gdańsk, Gdynia czy Sopot rozpoczną ferie od 1 lutego. Ferie na Pomorzu potrwają do niedzieli 14 lutego czyli popularnych Walentynek.
 
Pierwsi wczasowicze wyjadą pewnie na zimowe wyjazdy pod koniec ostatniego dnia szkolnego czyli w piątek 29 stycznia 2021 roku. Pierwszym dniem w którym trzeba będzie wrócić do nauki po feriach zimowych na Pomorzu będzie 15 lutego.
 
Ferie na Pomorzu tradycyjnie potrwają przez 2 tygodnie i obowiązywać będą m.in. w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku, Tczewie, Wejherowie czy Rumi. Wraz z uczniami z województwa pomorskiego od szkoły odpoczywać będą też uczniowie z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i śląskiego.

 
Uwaga! Aktualizacja: 21 listopada 2020 rządu zapowiedział, że “ferie czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie – między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek – a 17-18 stycznia” – stwierdził Morawiecki. Oznacza to, że ferie w województwie pomorskim zostały przeniesione!
 
 
Polecamy również: