Kiedy ferie 2021 w mazowieckim? Kiedy w Warszawie? (AKTUALIZACJA)

Kiedy ferie 2021 w mazowieckim? Kiedy w Warszawie? (AKTUALIZACJA)

Po świąteczno-noworocznej przerwie uczniowie szkół podstawowych i liceów mają jeszcze jedno zimowe wolne – ferie zimowe. Długo oczekiwana przerwa od nauki ogłaszana jest w różnych województwach w różnych terminach. Nadchodzące ferie podzielono na cztery terminy. Kiedy ferie zimowe 2021 ma Warszawa? Kiedy są ferie w województwie mazowieckim? Oto nowa data ferii 2021.

 
Uwaga! Aktualizacja na końcu tekstu!
 
Nadchodzące ferie zimowe podzielono na cztery etapy. Uczniowie z województwa mazowieckiego nie będą musieli czekać zbyt długo na ich rozpoczęcie bowiem Warszawa i całe województwo znalazło się w pierwszej grupie, która wolne ma najwcześniej. Co to dokładnie oznacza? Kiedy będą ferie w Mazowieckim?
 
Ferie w Warszawie i okolicach rozpoczną się 18 stycznia 2021 roku i potrwają do 31 stycznia 2021 roku. Oznacza to, że ostatnim dniem szkoły przed feriami będzie piątek 15 stycznia 2021 roku, a pierwszym dniem w którym należy wrócić do zajęć w szkołach będzie poniedziałek 1 lutego. Wraz ze szkołami z województwa mazowieckiego ferie mają województwa opolskie, zachodniopomorskie oraz dolnośląskie.
 
Podsumowując więc: ferie w Warszawie, Płocku, Radomiu, Ostrołęce, Siedlcach, Ciechanowie, Pruszkowie, Legionowie, Pułtuski czy Otwocku potrwają od 18 do 31 stycznia 2021 roku. Kolejnym wolnym od szkoły będzie przerwa świąteczna na Wielkanoc, ale ta ma już taką samą datę w każdym z województw.
 
Uwaga! Aktualizacja: 21 listopada 2020 rządu zapowiedział, że “ferie czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie – między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek – a 17-18 stycznia” – stwierdził Morawiecki. Oznacza to, że ferie w województwie mazowieckim zostały przeniesione!
 

 
Polecamy również: