Kiedy ferie 2021 w Małopolsce? Kiedy w Krakowie? (AKTUALIZACJA)

Kiedy ferie 2021 w Małopolsce? Kiedy w Krakowie? (AKTUALIZACJA)

Już wkrótce nadejdą długo oczekiwane ferie zimowe w Krakowie, Tarnowie czy innych miastach Małopolski. Jeśli zastanawiacie się w jakich terminach wypadają ferie w Małopolsce w 2021 roku to mamy dla Was odpowiedź. Kiedy nie trzeba będzie chodzić do szkoły i brać udziału w lekcjach? Kiedy w Krakowie są ferie? Oto nowa data ferii 2021.

 
Uwaga! Aktualizacja na końcu tekstu!
 
Współcześnie terminem ferie określa się dni wolne od nauki szkolnej. Ferie to nie to samo co zimowa przerwa świąteczna wypadająca przed Bożym Narodzeniem i Sylwestrem. Ferie w różnych województwach wypadają w różnych terminach. Kiedy są ferie w tym roku w Małopolsce? Kiedy wypadają ferie w Krakowie?
 
W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 ferie w Małopolsce i w Krakowie wypadają niestety na samym końcu. Ferie w Małopolsce potrwają od poniedziałku 15 lutego 2021 roku do niedzieli 28 lutego 2021 roku.
 
Kiedy trzeba będzie iść do szkoły? W poniedziałek 1 marca 2021 roku. Ferie rozpoczynają się w poniedziałek ale wyjechać będzie można tak właściwie już w piątek 12 lutego 2021 roku. Ferie w Małopolsce potrwają jak zwykle dwa tygodnie.
 
Jeśli interesuje Was temat ferii w pozostałych województwach to warto podkreślić, że ferie w Małopolsce wypadają w tym samym czasie co w województwie kujawsko-pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim i wielkopolskim.
 
Uwaga! Aktualizacja: 21 listopada 2020 rządu zapowiedział, że “ferie czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie – między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek – a 17-18 stycznia” – stwierdził Morawiecki. Oznacza to, że ferie w Małopolsce zostały przeniesione!
 

 
Polecamy również: