Kiedy ferie 2021 w kujawsko-pomorskim? Kiedy w Bydgoszczy i Toruniu? (AKTUALIZACJA)

Ferie zimowe to dwutygodniowy okres dni wolnych od szkoły następujący niedługo po świąteczno-noworocznej przerwie od zajęć. Różne województwa w różnym czasie mają ferie zimowe, bowiem w przeciwieństwie chociażby do wakacji nie wypadają one w takich samych okresach. Jeśli jesteście mieszkańcami województwa kujawsko-pomorskiego to pewnie zastanawiacie się kiedy ferie ma województwo kujawsko-pomorskie. Kiedy ferie 2021 są w Bydgoszczy czy Toruniu? Oto nowa data ferii 2021.

 
Uwaga! Aktualizacja na końcu tekstu!
 

Uczniowie ze szkół w miastach takich jak Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz czy Inowrocław trafili w tym roku do grona tych, którzy na swoje wolne od szkoły będą musieli sporo poczekać. Ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim w 2021 roku wypadają w ostatnim możliwym terminie. W tym samym czasie wolne będą mieć też uczniowie mieszkający w Małopolsce czy Wielkopolsce. Kiedy więc są ferie w województwie?

 
Kujawsko-pomorskie ferie zimowe potrwają od poniedziałku 15 lutego 2021 roku przez dwa tygodnie. Skończą się 28 lutego 2021 roku. Oznacza to, że ostatnim dniem szkoły przed rozpoczęciem przerwy na ferie zimowe będzie piątek 12 lutego, a pierwszym dniem w którym trzeba będzie wrócić do zajęć będzie 1 marca.

 
Uwaga! Aktualizacja: 21 listopada 2020 rządu zapowiedział, że “ferie czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie – między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek – a 17-18 stycznia” – stwierdził Morawiecki. Oznacza to, że ferie w województwie kujawsko-pomorskim zostały przeniesione!
 

 
Polecamy również: