Kiedy ferie 2021 w dolnośląskim? Kiedy we Wrocławiu? (AKTUALIZACJA)

Kiedy ferie 2021 w dolnośląskim? Kiedy we Wrocławiu? (AKTUALIZACJA)

Po odpoczynku związanym z zimową przerwą świąteczną nadchodzi niedługo kolejny wyczekiwany okres wolnego od szkoły – ferie zimowe. Jeśli zastanawiacie się kiedy wypadają ferie zimowe 2021 we Wrocławiu to dobrze trafiliście. Dziś sprawdzimy kiedy ferie ma województwo dolnośląskie? Kiedy wypadają ferie 2021? Oto daty i szczegóły.
 
Uwaga! Aktualizacja na końcu tekstu!
 
Współcześnie terminem ferie określa się dni wolne od nauki szkolnej. Dla mieszkańców województwa dolnośląskiego mamy dobre wiadomości. Nadchodzące ferie zimowe 2021 wypadają na Dolnym Śląsku w terminie podobnym do województwa opolskiego, czyli w pierwszej turze ferii zimowych.
 
Ferie zimowe we Wrocławiu czy Wałbrzychu i Legnicy wypadają w 2021 roku w dniach od 18 stycznia do 31 stycznia 2021 roku. Oznacza to, że pierwszym dniem nauki w szkole po feriach zimowych będzie poniedziałek 1 lutego, a ostatnim dniem szkolnym przed feriami zimowymi będzie piątek 15 stycznia. Ferie zimowe w województwie dolnośląskim oznaczają, że w tych samych dniach odpoczywać będą uczniowie ze szkół we Wrocławiu, Wałbrzychu, Legnicy, Jeleniej Górze, Lubinie, Głogowie czy w Świdnicy i Bolesławcu.
 
Ferie zimowe tradycyjnie potrwają dwa tygodnie. Jakie macie plany na wyjazd na ferie zimowe w 2021 roku?
 
Uwaga! Aktualizacja: 21 listopada 2020 rządu zapowiedział, że “ferie czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie – między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek – a 17-18 stycznia” – stwierdził Morawiecki. Oznacza to, że ferie w województwie dolnośląskim zostały przeniesione!
 

 
Polecamy również: