Podwyżka cen biletów Kraków. Od kiedy? Ile kosztują bilety?

Podwyżka cen biletów Kraków. Od kiedy? Ile kosztują bilety?

Już od dłuższego czasu w Krakowie mówiło się o podwyżce cen biletów. Nieuniknione nastąpiło. W Krakowie bilety będą droższe. Od kiedy podwyżka cen biletów w Krakowie? Ile kosztuje bilet miesięczny w Krakowie po podwyżce? Od kiedy wzrost cen biletów?

 

Kiedy w Krakowie będą droższe bilety? Decyzją rady miasta nowy cennik biletów w Krakowie ma pojawić się 1 lutego 2021 roku. Podwyżce ulegną zarówno ceny biletów długoterminowych jak i krótkoterminowych biletów na jeden przejazd.
 
Bilet 20 minutowy w Krakowie będzie kosztować 4 złote, to podwyżka o 0,60 zł. Z cennika MPK Kraków zniknie bilet na 50 minut i zostanie zastąpiony biletem godzinnym za 6 złotych czyli tyle ile przed podwyżką kosztował bilet na 90 minut. Bilet 90 minutowy będzie kosztować po podwyżce kosztować będzie 8 złotych.

 


Podwyżka cen biletów miesięcznych

Bilety miesięczne też będą droższe w Krakowie od lutego 2021 roku. Bilet miesięczny na jedną linię, który jeszcze niedawno przewidywany był do likwidacji został w cenniki biletów. Od lutego 2021 po podwyżce kosztować będzie 54 zł dla rozliczających podatki w Krakowie i aż 80 dla osób nie rozliczających podatków w Krakowie. Bilet na I strefę będzie kosztować odpowiednio 80 i aż 148 zł.
 
W cenniku MPK Kraków pojawi się obniżka dla osób kupujących 5 biletów miesięcznych pod rząd w postaci 20 złotych rabatu na szósty bilet miesięczny. Warunkiem uzyskania zniżki jest zachowanie ciągłości w kupowaniu wcześniejszych 5 biletów miesięcznych.

 
Warto przeczytać również: