Dworzec Roku 2020 – znamy wyniki głosowania!

Właśnie zakończyły się wybory Dworca Roku 2020. W konkursie mającym promować polską kolej wybierano najbardziej funkcjonalny i najładniejszy dworzec. Jaki dworzec dostał nagrodę Dworca Roku 2020? Który dworzec wygrał? Który dostał nagrodę publiczności? Oto wyniki konkursu Dworzec Roku 2020.

 
W finałowym głosowaniu, które zakończyło się z końcem października 2020 roku, brało udział 10 budynków dworcowych. Były to dworce Bydgoszcz Główna, Czeremcha, Gliwice, Goczałkowice-Zdrój, Oświęcim, Piaseczno, Przemyśl Główny, Starogard Gdański, Wodzisław Śląski i Wrocław Główny.
 
Organizatorzy konkursu czyli Fundacja Grupy PKP i Fundacja ProKolej ogłosili właśnie wyniki. Nagrodę publiczności w konkursie Dworzec Roku 2020 otrzymał dworzec kolejowy w Przemyślu.
 
Odrestaurowany niedawno dworzec wzniesiono w czasie budowy kolei galicyjskiej łączącej Kraków ze Lwowem. Oczywiście najładniejszym dworcem na linii jest główny dworzec we Lwowie ale ten niestety znajduje się obecnie poza granicami naszego kraju.
 
Na dworzec w Przemyślu oddano 4881 głosów. Warto przypomnieć, że w normalnych warunkach z dworca w Przemyślu można dojechać szerokotorowym pociągiem do Lwowa.
 
Jaki dworzec okazał się Dworcem Roku 2020? Nagrodę główną w konkursie Dworzec Roku zdecydowano się przyznać stacji Goczałkowice-Zdrój. Budynek odremontowano po pożarze w 2002 roku.

 
Polecamy również: