Weekendowa kwarantanna zostanie zniesiona? Będą o to wnioskować

Weekendowa kwarantanna zostanie zniesiona? Będą o to wnioskować

Ukraińskie władze wprowadziły “weekendową kwarantannę” czyli lockdown trwający od 0:00 w sobotę do 0:00 w poniedziałek. Decyzja władz forsowana przez ministra zdrowia nie spodobała się wielu przedstawicielom dotkniętych ją branż i samorządowcom. Wiele wskazuje na to, że pomysł zostanie wycofany. Rada Najwyższa ma zająć się pomysłem wycofania weekendowej kwarantanny.
 
Do Rady Najwyższej skierowano projekt uchwały o zniesieniu wprowadzonej niedawno “kwarantanny weekendowej”. Przeciwnicy kwarantanny podkreślają, że przygotowana błyskawicznie decyzja o zamknięciu kraju na soboty i niedziele postawiła wielu obywateli w złej sytuacji.
 
Olena Kondratiuk w wypowiedzi dla ukraińskich mediów poinformowała również o projekcie, który wymusi na władzach wcześniejsze informowanie obywateli o podejmowanych krokach anty-epidemicznych. Głosowanie nad odwołaniem kwarantanny weekendowej.
 
Głosowanie nad uchwałami oznaczonymi numerami zapowiedziany jest kolejny dzień № 4381 oraz № 4381 zapowiedziano na wtorek. Dla przypomnienia warto dodać, że mer Lwowa zdecydował się na “odwołanie weekendów w mieście“. W weekend na Ukrainie skontrolowano ponad 17 tysięcy firm i zamknięto 1355 punktów, których działania zakazywały weekendowe regulacje.

 
Polecamy również: