Do kiedy cmentarze zamknięte? Kiedy będą otwarte?

30 października 2020 roku Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd zamyka cmentarze przez co nie będzie można odwiedzać grobów bliskich w święto będące jednym z najważniejszych świąt dla Polaków. Do kiedy cmentarze są zamknięte? Kiedy będzie można iść na cmentarz?

 

Premier rządu kojarzonego z partią PiS i jej koalicjantami ogłosił, że cmentarze będą zamknięte we Wszystkich Świętych i wbrew trwającej od wielu pokoleń tradycji nie będzie wolno iść na cmentarz. Kiedy są zamknięte cmentarze?
 
Decyzja rządu ogłoszona przez premiera Morawieckiego zakłada, że cmentarze będą zamknięte 31 października, 1 listopada i 2 listopada 2020 roku. Po tych datach cmentarze w Polsce mają być otwarte i będzie można znów iść posprzątać groby i zapalić znicz na mogiłach zmarłych.
 
Podsumowując i odpowiadając na pytanie kiedy będą zamknięte cmentarze – będą zamknięte do 2 listopada włącznie. Kiedy otworzą cmentarze w Warszawie, Krakowie, Łodzi czy Wrocławiu? Cmentarze będą otwarte od 3 listopada 2020 roku. A co będzie potem – zobaczymy.

 
Polecamy również: