Czy we Wrocławiu można iść na cmentarz 1 listopada?

Czy we Wrocławiu można iść na cmentarz 1 listopada?

Wszystkich Świętych 1 listopada to jedno z najważniejszych świąt w Polsce zarówno dla katolików jak i dla osób niewierzących. Czy w związku z obecną sytuacją w Polsce można iść na cmentarz we Wrocławiu? Czy cmentarze we Wrocławiu są czynne? Czy można iść na Cmentarz Osobowicki? Czy Cmentarz Grabiszyński jest otwarty? Czy cmentarze w województwie dolnośląskim są otwarte?

 
Popularne Wszystkich Świętych w dniu 1 listopada to tradycja mocno zakorzeniona w świadomości wszystkich Polaków. Każdego roku miliony osób wybierają się odwiedzać groby zmarłych. Czy można iść na cmentarz we Wrocławiu? Czy we Wrocławiu cmentarze są otwarte?

 
Niezależnie od sytuacji Polacy chcą iść na cmentarze. Czy są otwarte? Niestety nie. Zgodnie z piątkową decyzją miłościwie nam panujących tradycyjna wizyta na cmentarzu nie będzie taka sama jak wcześniej. Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia na piątkowej konferencji prasowej dnia 30.10.2020 roku zadecydował, że cmentarze we Wszystkich Świętych 1 listopada 2020 roku będą zamknięte. Nie można więc iść na cmentarz we Wrocławiu.

 
Na cmentarze będzie można iść po dniu zadusznym i po Wszystkich Świętych. Wybierając się na cmentarz Grabiszyński, cmentarz Osobowicki czy cmentarz na Psim Polu warto skorzystać z własnego transportu, a nie komunikacji publicznej. Będąc na cmentarzu warto pamiętać o zachowaniu przynajmniej 1,5 metra od postronnych osób i pamiętać o tym, by nie gromadzić się w więcej niż 5 osób, jeśli w ich składzie są osoby nie będące członkami rodzin i nie mieszkające w jednym gospodarstwie domowym.

 
Czy można iść na cmentarz we Wrocławiu? Nie!

 
Polecamy również: