Czy cmentarze w Krakowie są zamknięte? Czy w Krakowie otwarte?

Czy cmentarze w Krakowie są zamknięte? Czy w Krakowie otwarte?

Wiele osób zastanawia się czy cmentarze na czas Wszystkich Świętych są w Krakowie otarte czy nie. Jeśli planowaliście wizytę na Cmentarzu Rakowickim albo na Cmentarzu Batowickim lub na Cmentarzu Grębałowski to pewnie zastanawiacie się czy cmentarze są otwarte czy nie. Dziś to sprawdzimy. Czy cmentarze są otwarte czy nie? Kiedy cmentarze są zamknięte?

 

Jeśli ktoś miał zamiar wybrać się na cmentarze w Krakowie w dniu 1 listopada 2020 roku to niestety musi zmienić swoje plany. 1 listopada to dla wierzących święto nakazane i trzeba iść do kościoła, ale zgodnie z decyzją polskich władz cmentarze będą zamknięte.
 
Kiedy będą zamknięte cmentarze w Krakowie? Cmentarze w Krakowie są zamknięte 31 października, 1 listopada i 2 listopada 2020 roku. Po tych datach czyli po uroczystościach Wszystkich Świętych i po Dniu Zadusznym cmentarze znów będą otwarte.
 
Kiedy można iść na cmentarz w Krakowie? Rozporządzenie miłościwie nam panujących zamyka cmentarze na trzy dni, a potem cmentarze zostaną otwarte. Wybierając się po Wszystkich Świętych 2020 i Dniu Zadusznym 2020 na cmentarz warto pamiętać o zachowaniu modnego “dystansu społecznego” oraz zdecydować się na korzystanie na przykład z własnego transportu, a nie z komunikacji publicznej.
 
Jeśli zastanawiacie się czy cmentarze są otwarte czy nie to podajemy jeszcze raz: cmentarze w Krakowie są zamknięte 31 października, 1 listopada i 2 listopada 2020 roku. Wejście na cmentarz w czasie pandemii będzie niemożliwe w tych dniach.

 
Polecamy również: