Czy cmentarze we Lwowie są otwarte? Czy cmentarze na Ukrainie zamknięte?

Miłościwie nam panujący niespodziewaną decyzją w piątkowe popołudnie 30 października zamknęli cmentarze w Polsce uniemożliwiając tym samym tradycyjną wizytę na grobach zmarłych. Czy we Lwowie i na Ukrainie cmentarze też zamknięto? Czy cmentarze we Lwowie są zamknięte? Jak to wygląda za naszą wschodnią granicą?

 
W Polsce cmentarze zostały zamknięte ale na Ukrainie pozostają otwarte. Mimo że nie ma zbyt wielkiego zwyczaju obchodzenia Wszystkich Świętych na Ukrainie, nie jest to zwykle również dzień ustawowo wolny od pracy, to na zachodzie kraju – owszem, zwyczaj świętowany jest podobnie jak w Polsce. Uroczystości Wszystkich Świętych celebrują również mieszkający na Ukrainie Polacy oraz osoby wyznania rzymskokatolickiego.
 
Cmentarze na Ukrainie są otwarte. We Lwowie na weekend 31 października i 1 listopada zmodyfikowane zostaną trasy komunikacji publicznej, a na obsługę linii wyjedzie więcej trolejbusów. Rada Miasta Lwowa poprosiła, by udający się na cmentarze zrezygnowali ze składania sztucznych kwiatów na grobach.
 
Każdemu kto zamiast na Powązki czy Rakowice pomyślał, że może udać się na Cmentarz Obrońców Lwowa przypominamy, że Polska znajduje się na czerwonej liście państw, których obywatele nie mogą wjechać na Ukrainę bez kwarantanny lub świeżo wykonanego negatywnego testu na obecność sami wiecie czego.

 

Polecamy również: