Kiedy jest kalendarzowa zima 2021? Kiedy przyjdzie zima w Polsce?

Po jesieni zawsze przychodzi zima. Jeśli zastanawiacie się kiedy będzie pierwszy dzień zimy w 2021 roku to dzisiaj sprawdzimy to. Kiedy jest kalendarzowa zima 2021? Kiedy jest astronomiczna zima w 2021 roku? Kiedy przyjdzie zima? Kiedy zaczyna się zima kalendarzowa, kiedy astronomiczna i czym jest zima klimatyczna w tym roku? Sprawdźmy to!
 

Na początek należy odróżnić zimę astronomiczną od zimy klimatycznej. Zima astronomiczna rozpoczyna się w dniu tak zwanego przesilenia zimowego czyli dnia w którym Słońce znajduje się nad zwrotnikiem Koziorożca. Przesilenie zimowe na naszej półkuli wypada 21 lub 22 grudnia i nie jest to stała data.
 
W 2021 roku zima astronomiczna w Polsce rozpocznie się 22 grudnia. Czym innym jest zima kalendarzowa. Kiedy rozpocznie się zima kalendarzowa w 2021 roku? Start kalendarzowej zimy to 22 grudnia 2021. Jeśli przy okazji zastanawiacie się do kiedy potrwa zima to również odpowiemy Wam na to pytanie. Jeśli chodzi o zimę astronomiczną na półkuli północnej czyli w Europie to zima potrwa do marca 2022 roku. Skończy się 21 marca 2022.
 
Przy okazji mówienia o zimie warto też zauważyć, że istnieje coś takiego jak zima klimatyczna. Zima klimatyczna to okres w którym średnia temperatura dobowa w ciągu dnia nie przekracza 0 stopni Celsjusza. Początek zimy to zwykle również najkrótszy dzień w roku o którym także piszemy: kiedy jest najkrótszy dzień w roku.

 
Polecamy również: