Nowe połączenia autobusowe FlixBus do Lwowa z Polski i z Czech

Nie wszyscy przewoźnicy decydują się na rezygnację z połączeń z Ukrainę. Po zawieszeniu lotów z Polski przez Ryanair lukę zapełnić może przewoźnik autobusowy FlixBus. FlixBus uruchamia nowe połączenia do Lwowa z Polski i z Czech. Oto nowe trasy FlixBus na Ukrainę.

 

Już z początkiem listopada w siatce połączeń FlixBusa pojawiają się nowe połączenia. Pierwsze z nich to trasa N3222 Kijów – Szczecin przez Żytomierz, Równe, Łuck, Lublin, Warszawę, Łódź, Poznań i Gorzów Wielkopolski. Trasę obsługiwać będą autobusy PE Serhii Sherstiuk. Autobusy wyjadą na trasę dwa razy w tygodniu.

 
Kolejne połączenie to Czerniowce – Warszawa przez Kołomyję, Iwano-Frankiwsk szerzej znany jako Stanisławów, Lwów, Lublin i Warszawę. Połączenie rusza 4 listopada i będzie obsługiwane przez ukraińską firmę IV Auto. Autobusy łączące Warszawę ze Lwowem pojadą 3 razy w tygodniu.

 
Kolejne połączenie autobusowe to CUA025 łączące Lwów z czeską Ostrawą przez Kraków, Katowice i czeski Bogumin. Połączenie obsługiwać będzie polska firma Asik. Autobusy wyjadą na trasę dwa razy w tygodniu.

 
Wszystkie autobusy jeżdżące u partnerów FlixBusa muszą być wyposażone w internet przez WiFi, gniazdka elektryczne czy toalety. Zdecydowaną niedogodnością w wyborze przejazdu autobusem jest teoretycznie konieczność noszenia maski przez cały czas podróży. Co najśmieszniejsze na terytorium Polski autobus może mieć zajętych tylko połowę miejsc co może być pewnym problemem dla przewoźnika.

 
Polecamy również: