Kiedy ferie 2021 ma świętokrzyskie? Kiedy ferie w Kielcach?

Nadchodzące ferie zimowe 2021 rozpoczynają się w różnych datach w różnych województwach. Nie wszyscy uczniowie odpoczywają od szkoły w tym samym okresie. Jeśli mieszkacie w województwie Świętokrzyskim to pewnie zastanawiacie się kiedy ferie ma Świętokrzyskie i kiedy są ferie w Kielcach. Dziś sprawdzamy jak wypadają nadchodzące ferie właśnie w tym województwie.

 
Uwag! Aktualizacja na końcu tekstu!
 
Uczniowie mieszkający w województwie świętokrzyskim będą musieli poczekać na kolejne wolne po przerwie świąteczno-noworocznej. Województwo znalazło się w ostatniej “puli” i rozpoczyna ferie na samym końcu. Wraz ze świętokrzyskim wolne będą mieć też uczniowie np. z Małopolski czy Wielkopolski. Kiedy są ferie?
 
Województwo świętokrzyskie rozpocznie ferie w poniedziałek 15 lutego i zakończy je w niedzielę 28 lutego 2021 roku. Oznacza to, że ostatnim dniem szkoły będzie piątek 12 lutego, a pierwszym dniem szkoły po feriach 1 marca.
 
Ferie w tym samym czasie będą mieć więc uczniowie z miast takich jak Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Sandomierz, Busko Zdrój, Jędrzejów czy Skarżysko Kamienna i Końskie. Po feriach przyjdzie już tylko oczekiwanie na kolejną przerwę wielkanocną.
 
Uwaga! Aktualizacja: 21 listopada 2020 rządu zapowiedział, że “ferie czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie – między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek – a 17-18 stycznia” – stwierdził Morawiecki. Oznacza to, że ferie w województwie świętokrzyskim zostały przeniesione!
 
 
Polecamy również: