Czy siłownie w Krakowie są otwarte czy zamknięte? AKTUALIZACJA

Czy siłownie w Krakowie są otwarte czy zamknięte? AKTUALIZACJA

Nowe rozporządzenia miłościwie nam panujących wywołały wiele kontrowersji. Nie brakuje głosów, że są głupie. Wśród takich właśnie krytykowanych ruchów mających na celu walkę ze śmiertelnie groźnym wirusem znalazło się zamknięcie siłowni, klubów fitness, basenów i aquaparków. Czy siłownie w Krakowie są otwarte? Czy działają baseny? Sprawdzamy jakie siłownie w Krakowie są otwarte.
 
Aktualizacja: Jak to już zwykle bywa w czasie wprowadzaniu “obostrzeń” przez miłościwie nam panujących innych rzeczy dowiadujemy się z Twittera polityków i transmitowanych przez media konferencji, a inne wchodzą potem w życie. Wieczorem 16 października ministerstwo podało, że z siłowni mogą korzystać:

osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
studenci i uczniowie – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole

 
Niektórzy prognozują więc, że siłownie będą organizować zawody w ramach współzawodnictwa sportowego i z siłowni będzie można korzystać ale jak będzie w praktyce pokażą najbliższe dni
 

Według słów premiera w bardzo wielu miejscach w Polsce wprowadzona została czerwona strefa oznaczająca ogromne zagrożenie i możliwość złapania niebezpiecznego wirusa. W związku z tym zabroniono działalności klubów fitness i siłowni. Od soboty 17 października także w Krakowie w którym ogłoszono nastanie czerwonej strefy. Czy w Krakowie siłownie są otwarte?
 
Jeśli Kraków znajduje znajduje się w czerwonej strefie pełnego zagrożenia to rząd wciska w nim potężny hamulec i siłownie pozostają zamknięte dla odwiedzających. Jakie siłownie są otwarte w Krakowie? Jeśli macie trochę szczęścia to jedynymi siłowniami są te pod gołym niebem ale ani aura nie pozwala na zbyt aktywne z nich korzystanie, ani ćwiczenie w masce nie należy do najprzyjemniejszych.
 
Gdzie są otwarte siłownie? Otwarte siłownie są w powiatach, które nie znalazły się w strefie czerwonej i żółtej. Tu zobaczycie w jakim powiecie jest Kraków. Pewnym wyjściem w poszukiwaniu otwartej siłowni jest przejażdżka do sąsiedniego powiatu, który nie znajduje się w żółtej strefie ale w chwili publikacji tego tekstu nie ma takiego powiatu w Polsce.
 
Osoby mieszkające przy granicy mogą sprawdzić czy w Czechach, na Słowacji, na Litwie lub w Niemczech blisko granicy działają jakieś siłownie, jeśli tylko nie wprowadzono ograniczeń w podróżowaniu do wymienianych krajów. Niestety dla mieszkańców Krakowa w chwili publikacji tego tekstu pozostaje tylko siłowniowa szara strefa.
 
Uwaga: jeśli czytacie ten tekst długo po publikacji czyli na przykład w 2021 roku to może okazać się, że sytuacja już się zmieniła i dane są nieaktualne.
 
Polecamy również: