Czy w Krakowie są komary? Czy komary gryzą w Krakowie?

Wielu turystów jadących do Krakowa w miesiącach od środka wiosny do późnej jesieni zastanawia się czy w Krakowie są komary. Jeśli należycie do nich to dzisiaj sprawdzimy jak wygląda sytuacja z komarami w Krakowie. Czy w Krakowie gryzą komary?

 

W czerwcu 2019 roku media obiegły informacje o tym, że Kraków przestał walczyć z występującą wówczas falą komarów i nie prowadził oprysków. Niezależnie jednak od tego czy miasto prowadzi opryski czy nie to pogoda w Polsce idealnie sprzyja tym owadom. Często pada, a później jest względnie ciepło. Komary w Polsce i w Krakowie atakują dość często.
 
Jeśli zastanawiacie się czy w Krakowie są komary to odpowiedź na to pytanie jest oczywiście twierdząca. Tak – w Krakowie są komary. Jeśli będziecie siedzieć w kawiarnianym ogródku w samym Rynku to raczej nic Was nie pogryzie ale już spędzanie czasu wieczorem na ławce na Plantach może wiązać się ze spotkaniem komara.
 
Nawet gdyby prowadzono intensywne działania przeciwko komarom w Krakowie to i tak nie uda się ich pozbyć w całości. Miejsca takie jak wały nad Wisłą czy Rudawą, Błonia, krakowskie parki, okolice zabudowy jednorodzinnej z trawnikami – to miejsca w których jeśli tylko istnieje plaga komarów to je spotkamy. Taka jest przyroda i taki mamy klimat.

 
Polecamy również: