Live View w telefonie na Mapach Google. Co to jest?

Kilka lat temu smartfonowym hitem była aplikacja Pokemon Go wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną. Rzeczywistość rozszerzona ma jednak również inne zastosowania. Można jej używać do tego, by dotrzeć do celu jeszcze łatwiej niż przy użyciu zwykłej nawigacji GPS. Ostatnio przypadkiem odkryliśmy działającą już od dawna opcję w Mapach Google czyli Live View czyli coś w stylu Street View ale… na żywo w naszych rękach i ze wskazówkami dojścia. Jak włączyć Live View? Co to jest?

 


Google Live View – co to jest?

Live View to opcja pozwalająca na wyświetlanie wskazówek z nawigacji w rzeczywistości rozszerzonej. By uruchomić Live View trzeba wybrać miejsce docelowe w nawigacji pieszej i kliknąć na pojawiającą się na ekranie ikonkę pinezki na mapie.

 
Po włączeniu Live View na widok z kamery aparatu komórki nakładane są kolejne kroki prowadzące do celu. Niestety aplikacja ma kilka wad. Po pierwsze działa tylko tam gdzie dostępne jest Google Street View.

 

 
Po drugie Live View sprawdza się tylko jako statyczny “namierzacz” kolejnych punktów naszej ścieżki do celu. Gdy tylko telefon wykryje, że się poruszamy na ekranie pojawia się irytujący komunikat i tryb wyłącza się przechodząc do zwykłej nawigacji.

 
W czasach boomu na Pokemon Go słyszało się o osobach, które łapały stworki w czasie jazdy czy też wpadały pod samochód lub robiły sobie krzywdę. Koncern Google chciał pewnie uchronić się przed podobnymi wydarzeniami z udziałem użytkowników Live View ale nic by się nie stało, gdyby powolny spacer nie dezaktywował widoku z rzeczywistości rozszerzonej.

 
Live View działa w Mapach Google zarówno na telefonach z systemem Android jak i iOS. Usługa została wprowadzona do Polski… rok temu ale jakoś ją przegapiliśmy. W lipcu do aplikacji dodano kolejną możliwość czyli oznaczanie swojej własnej pozycji.