Kiedy ferie 2021 na Podlasiu? Kiedy w Białymstoku? (AKTUALIZACJA)

Wielu uczniów z utęsknieniem wypatruje nadejścia ferii zimowych. Jeśli zastanawiacie się kiedy rozpoczynają się ferie w województwie podlaskim w 2021 roku to dzisiaj mamy dla Was odpowiedź. Sprawdzimy kiedy są ferie w Białymstoku i na Podlasiu. Kiedy ferie ma Bielsk Podlaski, Łomża, Suwałki czy Augustów?

 
Uwag! Aktualizacja na końcu tekstu!
 

Nadchodzące ferie zimowe rozpoczynają się w niektórych województwach takich jak chociażby dolnośląskie czy opolskie już 18 stycznia. Uczniowie na Podlasiu będą musieli jednak poczekać nieco dłużej na upragnione wakacje zimowe.
 
Kiedy ferie ma Białystok i pozostałe miasta Podlasia? Ferie na Podlasiu rozpoczynają się w tym samym dniu co ferie w województwie warmińsko-mazurskim. Młodzi Podlasianie rozpoczynają ferie 25 stycznia i kończą je 7 lutego 2021 roku. Ferie na Podlasiu oznaczają wolne dla takich miast jak Bielsk Podlaski, Białystok, Suwałki, Łomża, Siemiatycze, Augustów, Grajewo, Kolno czy Hajnówka.
 
Na zimowy wyjazd będzie więc można wyjechać po skończeniu zajęć ostatniego dnia szkoły czyli 22 stycznia w piątek popołudniu. Powrót do szkoły według planu ma nastąpić w poniedziałek 8 lutego. Po feriach w Białymstoku rozpoczną je uczniowie z województw takich jak Śląsk, Pomorze czy Podkarpacie. Jako ostatni świętować będą mieszkańcy m.in. Wielkopolski i Małopolski.
 
Uwaga! Aktualizacja: 21 listopada 2020 rządu zapowiedział, że “ferie czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie – między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek – a 17-18 stycznia” – stwierdził Morawiecki. Oznacza to, że ferie na Podlasiu zostały przeniesione!
 
 
Polecamy również: