Będzie można jechać do Lwowa Zakaz wjazdu dla cudzoziemców nie będzie przedłużony

Pod koniec wakacji jak grom z jasnego nieba spadła wiadomość o tym, że Ukraina zamyka granice dla cudzoziemców. Niespodziewanie nałożony zakaz zaczął obowiązywać szybciej, niż początkowo zakładano. O tym jaki był powód nałożenia zakazu wjazdu dla cudzoziemców grzmiały najróżniejsze fora i ukraińskie media. Możliwe, że miały racje ponieważ ukraińskie media poinformowały dziś, że zakaz wjazdu na Ukrainę nie zostanie przedłużony.

 
Teoretycznie powodem dla którego zamknięto granice Ukrainy dla cudzoziemców była chęć uchronienia kraju przed osobami, które mogłyby przywieźć wirusa z zewnątrz. Ostatni miesiąc pokazał jednak, że nasz wschodni sojusznik jest w stanie osiągać rekordowe wyniki w liczbie zakażonych bez żadnej pomocy w postaci obywateli państw trzecich.

 
Wprowadzony pod koniec wakacji zakaz wjazdu na Ukrainę potrwa do 28 września i ani dnia dłużej. Ukraińskie media powołujące się na rządowe źródła podają, że 29 września wejdą w życie zupełnie nowe zasady wjazdu do kraju. Według plotek wjazd na Ukrainę obcokrajowców ma odbywać się na takich samych zasadach jakie obecnie obowiązują Ukraińców wracających do ojczyzny.

 
Ponownie obowiązywać będą czerwona i zielona lista krajów. Na czerwoną trafiać mają te państwa, w których w ciągu 2 tygodni zanotowano więcej zakażeń na każde 100 tysięcy mieszkańców niż liczba takich przypadków na Ukrainie. Oznacza to, że raczej niewiele państw na nią trafi. Od końca sierpnia na Ukrainie odnotowuje się i po kilka tysięcy nowych przypadków dziennie. I tak chociażby 10 września zanotowano 3144 przypadki zachorowań, 16 września padł rekord 3584 zachorowań, 22 września zanotowano kolejnych 3497 przypadków, a wczoraj 3565.

 
Obywatele państw w których przypadków jest więcej będą zobowiązani do do kwarantanny lub do wykonania testu. Wciąż jadąc na Ukrainę będzie trzeba mieć ubezpieczenie turystyczne, które w razie czego pokrywa koszt leczenia. To, że można będzie jechać na Ukrainę nie oznacza oczywiście, że warto. W naszej opinii nie warto w tym roku jechać do Lwowa, wyjaśnialiśmy to już w jednym z wcześniejszych tekstów i przypomnimy, gdy Ukraina oficjalnie otworzy granice.

 
Polecamy również: