Drwal Burger w Krakowie przy Kordiana. Ceny i menu w burgerowni

Drwal Burger w Krakowie przy Kordiana. Ceny i menu w burgerowni

Zwykle food trucki rozstawiane są w specjalnie przygotowanych ogródkach. W tym przypadku jest inaczej. W dzielnicy Podgórze Duchackie na Kurdwanowie zaparkował niedawno żółty Mercedes T1 z którego sprzedawane są burgery. Mieliśmy okazję skosztować burgerów z pierwszego food trucka na Kurdwanowie. Jaki jest Burger Drwala przy Kordiana w Krakowie? Jakie są ceny i menu?

 


Drwal Burger – lokalizacja


 
Moda na food trucki wciąż jest żywa. Większość tego typu instytucji rozstawia się w popularnych turystycznych miejscówkach. Foodtrucki kiedyś kojarzone z czymś oryginalnym z czasem stały się miejscami serwującymi zwykłe jedzenie, tylko drożej niż w restauracjach. Tutaj sprawa ma się inaczej. Drwal Burger na Kurdwanowie przez swoje położenie nie może zbytnio pozwolić sobie na szaleństwa cenowe i nie może liczyć na tłumy turystów.

 
Foodtruck zaparkowany jest na niewielkim kamienistym placu przy ul. Kordiana 11 na Kurdwanowie, niedaleko skrzyżowania Nowosądeckiej, Łużyckiej i Witosa, przy przystanku Nowosądecka. Nie jest to lokalizacja, która skusi przypadkowe osoby i mogłaby skłonić do przyjazdu przypadkowych klientów i zwykle byśmy się tu nie zapuścili, gdyby nie prezentacja bolidu Alfa Romeo Racing w Krakowie, ale skoro już byliśmy w okolicy…

 


Drwal Burger – menu i ceny

drwal burger w krakowie
 
Foodtrucki przyzwyczaiły do wysokich cen ale w Drwal Burgerze przesadnie drogo nie jest, chociaż czasy w których dobrej jakości burgera można było kupić w Krakowie za 16 złotych już raczej minęły. W menu znalazło się 5 różnych burgerów.

 
Ceny od 19 zł za klasyczny burger z wołowiną, majonezem, sałatą, pomidorem, cebulą i ogórkiem, przez 20 zł za cheeseburgera, 22 zł za BBQ burgera z bekonem i sosem BBQ. 23 zł płacimy za nacho-macho czyli burgera z serem cheddar, nachosami, sosem algierskim oraz ostrymi papryczkami z sosem salsa. Burger Hiszpan za 23 zł to burger m.in. z chorizo, oliwkami, rukolą.

 


 

Tytułowy Drwal burger nie przypomina Kanapki Drwala, którą niektórzy mogą znać z McDonalds. W składzie m.in. ser cheddar, bekon, jajko sadzone, prażona cebula i sos BBQ ale nie ma tu zapiekanego sera. Koszt 24 zł, podobnie jak zmieniający się co pewien czas burger miesiąca. W menu także frytki – 7 zł za mało porcję, 9 za dużą. Burger serwowany z Mercedesa kaczki można spożyć na miejscu przy rozstawionych stolikach i leżakach lub zamówić wcześniej telefonicznie i po prostu odebrać zamówienie.

 


Drwal Burger – podsumowanie


 
Zamówiliśmy Drwala z frytkami i trzeba przyznać, że był to jeden z lepszych burgerów w Krakowie, czego nie można było spodziewać się po tym miejscu. Nienajgorsza bułka, sporo dobrej jakości mięsa, dużo dodatków i za cenę 24 złotych burger naprawdę duży. Drwalem z Drwal Burgera mogłyby od biedy najeść się i dwie mniej głodne osoby. Serwowane frytki poprawne chociaż czuć, że nie do końca belgijskie bo smażone na oleju roślinnym, a nie mieszance tłuszczu krowiego i końskiego, jak oryginalne frytki belgijskie.

 
Godziny otwarcia Drwal Burgera przy Kordiana 11 na Kurdwanowie to od 12:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku i od 14 do 20:00 w soboty i niedziele. Na miejscu można płacić kartą.

 
Polecamy również: