Czy Słowacja zamyka granice? Czy można jechać na Słowację?

Czy Słowacja zamyka granice? Czy można jechać na Słowację?

Największe problemy związane z podróżowaniem z powodu pozamykanych granic są już za nami ale wciąż w niektórych ludziach pozostaje strach dotyczący tego, że nagle może okazać się, że granica jest zamknięta. Jeśli zastanawiacie się czy Słowacja zamyka granice to mamy dla Was najnowsze informacje. Czy można jechać na Słowację? Czy Słowacja ma otwarte granice?

 
Słowacja z początkiem 2020 roku była jednym z krajów, które spanikowały i pozamykały granice przy… 21 zarażeniach. Czasy zamkniętych granic na szczęście już minęły. Jak wygląda sprawa z wyjazdem na Słowację? Czy na Słowacji jest kwarantanna?

 
W chwili publikacji tego tekstu wszelkie domysły o tym, że Słowacja zamyka granice należy włożyć między bajki. Można jechać na Słowację, Słowacja nie zamyka granic dla Polaków.

 
Jeśli chcecie wyskoczyć na krótkie zakupy na Słowację albo zwiedzić Czerwony Klasztor niedaleko Szczawnicy to nic nie stoi na przeszkodzie. Otwarte są wszystkie granice między Polską, a Słowacją, nie trzeba przechodzić przez żadne kwarantanny, ani mieć wykonywanych żadnych testów.

 
Panika wśród ludzi opadła już do zdecydowanie niższych poziomów niż z początkiem 2020 roku ale nigdy nic nie wiadomo, więc najświeższych informacji dotyczących zamkniętych granic Słowacji zawsze warto poszukać na oficjalnych stronach słowackiego ministerstwa spraw zagranicznych czyli mzv.sk.

 
Polecamy również: